21. juuli 2024

Eesti trollid Trondheimis tutvustasid eesti rahvatantsu

3. märtsil toimus Trondheimis eesti kultuuri tutvustav pärastlõuna. Eesti rahvatantsurühm Trondheimi Trollid said esineda pensionäridele ajaloolises hoones otse Trondheimi turuplatsi kôrval. Trollidel oli võimalus näidata eesti rahvatantsu, tutvustada eesti kultuuri ning jutustada eesti lugusid. Nii ürituse korraldajad, pealtvaatajad kui ka Trollid ise jäid eestlaste etteastega väga rahule.

Seekordsel esinemisel, mis kestis 60 minutit, said eestlased võimaluse tutvustada eesti kultuuri läbi mängulise lavastuse. Trollid demonstreerisid kuidas 18-19. sajand Eestis kosjas käidi, millised olid selle ajastu pulmatraditsioonid läbi laulu ja tantsu ning vahetekstide.

Etendus lõppes ühise publiku tantsuga, kes muudeti ka pulmakülalisteks.

Huvitav oli eesti ja norra rahvariiete võrdlemine. Norrakad ise peavad ka oma rahvariietest väga lugu.

Kuigi kogu programm oli piletitega, oli saal välja müüdud.
Trollide jaoks oli kogu õnnestumine suurepärane kogemus ning julgustus taolisteks etteasteteks.

Kadri-Liis Wist
Trondheim