18. juuli 2024

Vanemuise Selts tähistas maikuus kolme suurmehe tähtpäeva

16. mail tähistasid vanemuislased Vanemuise Seltsi asutaja (1865) ja üldlaulupidude traditsiooni algataja Johann Voldemar Jannseni 201. sünniaastapäeva. Sel päeval toimus mälestushetk Raadi kalmistul, kus süütasime küünlad ja rääkisime Jannseni tähtsusest Eesti kultuuriloos.

19. mail oli Läti laulupidude üldjuhi, sealse esimese kolme üldlaulupeo korraldaja Indrikis Źile 179. sünniaastapäev. Žile on maetud Tartusse Raadi kalmistule. Sel päeval süütasime ka tema auks küünlad. Õhtul toimus vestlusõhtu „Jannsenist – Žileni“. Žile sünnikoht asub Lätis Alojas, kus traditsiooniliselt tähistatakse Žile päevi.

22. mail tähistasime Rudolf Kallase 169. sünniaastapäeva. Ta oli Vanemuine segakoori pikaajaline dirigent. Austasime oma eelnevaid dirigente ja taaskord pidasime väikese loenguõhtu Rudolf Kallase elust ja loomingust.

Egne Raamat

Kaanefotol: Indrikis Zile

Rudolf Kallas

1 thought on “Vanemuise Selts tähistas maikuus kolme suurmehe tähtpäeva

Comments are closed.