25. juuli 2024

Sevastopoli linna sümbolil täitus 115 aastat!

Sevastopoli Eesti Seltsi liikmed kutsusid Sevastopoli Primorski puiesteele sõpru Sevastopoli Rahvuskultuuriseltside Liidust ja Sevastopoli linnavalitsusest, et tähistada uputatud laevade monumendi avamise 115. aastapäeva.

Pikka aega meie linna sümboliks saanud monumendi kujundas kuulus skulptor, eestlane Amandus Adamson.

Sevastopoli Riikliku Kultuurikeskuse direktor Olga Malinovskaja rääkis monumendi loomise ajaloost ja rahvusvahelisest autorimeeskonnast. Elvira Brusentsova (Saltsman) meenutas A. Adamsoni elulugu.  Sevastopoli Eesti Seltsi esimees Erich Kalling jagas oma mälestusi uputatud laevade monumendi loojate – skulptor Amandus Adamsoni, arhitekt Valentin Feldmani ja insener Friedmani – auks Primorski puiesteele mälestustahvli rajamisest.

Mälestustahvel ümbritseti värskete lilledega.

Üritus äratas Sevastopoli elanikes ja meie linna külalistes suurt huvi.

Olga Malinovskaja
Sevastopoli rahvuskeskuse juhataja