25. juuli 2024

Ülemaailmsete eesti noorte virtuaalpäevad tulevad taas!

MTÜ Ülemaailmne Eesti Noortevõrgustik korraldab teist aastat järjest Zoomi vahendusel ülemaailmsete Eesti noorte Virtuaalpäevi 2021, kus kahel järjestikusel laupäeval, 5. ja 12. juunil 2021, kogunevad Eesti juurtega noored maailmas, et koos mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise üle.

Virtuaalpäevade eesmärk on ühendada hajala Eesti noori, see on võimalus asukohast ja ümbritsevast kogukonnast hoolimata hoida sidet oma Eesti juurtega ning tutvuda ka teiste eestlastega.

Eelmise aasta Virtuaalpäevad näitasid selgelt ära, et tegemist on erakordse võimalusega olla ühises virtuaalruumis pea 100 Eesti noorega enam kui 20-st erinevast riigist!


Selle aasta peateemadeks on Eestisse kolimine ja tagasipöördumine (5. juuni) ning keeleõpe (12. juuni). Mõlemal korral toimuvad põnevad paneelarutelud oma ala spetsialistidega, mis on sisendiks osalejate vahelisteks aruteludeks. Osalejatel on võimalus esitada küsimusi,
kaasa mõelda ja arutleda ning avaldada arvamust teemapüstituste edasiarendamiseks.


Lisaks on mõlemal päeval ees ootamas inspireerivad sõnavõtud, teiste seas tuleb eestluse hoidmisest maailma eri nurkades ning kuidas saavad noored panustada Eesti riiki maine ja eduloo jagamisse välismaal rääkima Marina Kaljurand. „Mul on siiralt hea meel, et noored eestlased üle maailma on sedavõrd aktiivselt panustamas eestluse hoidmisesse ja edendamisesse üleilmselt!“, nentis endine rahvastikuminister Riina Solman eelmiste virtuaalpäevade järelkajas. „See näitab, et üleilmne eestlus on saanud endale nooremate põlvkondade näol uue löögijõu ja noored eestlased üle maailma hoiavad kokku ja peavad sidet,“ lisas ta.


Virtuaalpäevade info on pidevalt täienemas ning peagi saab tutvuda ka kõigi esinejate ja panelistidega, seega tasub silma peal hoida Virtuaalpäevad 2021 Facebooki sündmusel.
Lisainfo ja registreerimine toimub aadressil: bit.ly/virtuaalpaevad21.

Kõigile osalejatele, kes osalevad aktiivselt mõlemal päeval, väljastatakse tunnustus Eesti Välisministeeriumi poolt.


Ülemaailmne Eesti Noortevõrgustik (ÜENV) on 2019. aastal asutatud noorteorganisatsioon, mille eesmärgiks on esindada ja kaitsta välismaal elava eesti noorsoo õigusi, toetada noorte sidemete hoidmist Eesti riigiga ja ühendada Eesti noored üle maailma. Võib julgelt öelda, et eesti noored on võtnud südamesse Lennart Meri õilise proklamatsiooni: “oma riigi eest
vastutame kõik koos ja igaüks eraldi

Pressiteate koostas ÜENV juhatuse aseesimees Kadi Laaneots, kadi.laaneots@gmail.com

Lisainfo: 

Tuuli Emily Liivat, juhatuse esimees

Ülemaailmne Eesti Noortevõrgustik

+358400988111, noored@globalestonian.com

1 thought on “Ülemaailmsete eesti noorte virtuaalpäevad tulevad taas!

Comments are closed.