18. juuli 2024

Rootsis algas laste- ja noorte SUVEKODU Metsakodus!

PRESSITEADE
02.08.2021 Sandhem, Jönköpingi lään, Rootsi
Pühapäeval, 1. augustil algas Rootsis Jönköpingi lähistel Tidani jõe kaldal rootsieestlaste laste- ja noortelaager SUVEKODU Metsakodus. Laagris on käesoleval aastal 63 last. Enamus lastest (42) on koolikaaslased Stockholmi Eesti Koolis, 6 last tulevad Eestist, ülejäänud erinevatest Rootsi piirkondadest. Eesti keeles ja kultuuris kümmeldakse 12 päeva. Laager on nutiseadmete vaba ja pühendatud teemale “Looduse võlu”.

“Meie SUVEKODU sai alguse 72 aastat tagasi 1949 Gotlandil Lörjes. Selleks ajaks oli eesti suvikodude korraldamise traditsioon juba üle Rootsi hoo sisse saanud. Eesti keele ja meele säilitamiseks ning laste vaimse ja füüsilise tervise tugevdamiseks on suvekodu jätkuvalt üks suurepärane võimalus. Oleme õnnelikud, et meie kogukond on suutnud säilitada oma laagrikeskused. Siia Metsakodusse kolis Suvekodu Gotlandilt 25 aastat tagasi, kui sealsed hooned liiga kehva seisu jäid. Tänaseks oleme ainus püsima jäänud ametlik eestlaste lastelaager Rootsis. Sarnased laagrid on säilinud ka Kanadas ja USA-s ning Inglismaal. Kahjuks on pandeemia tõttu seal laagrid ära jäänud. Meil Rootsis on reeglid palju leebemad,” räägib laagrijuhataja Sirle Sööt.

Laste vanusepiir on 8-14 aastat. Laagripäevi sisustatakse põnevate luuremängude, looduses üleelamisoskuse õppimisega, olümpiamängude, käelise tegevuse, ujumise ja kanuudega sõitmisega, kultuurikohvikute, suveteatri, diskode ja paljude muude toredate tegevustega. Laagris hoitakse alal nii väliseesti kultuuripärandit kui ka tutvustatakse uuemaid kultuurisuundi Eestis.

“Fred Jüssist inspireerituna harjutame lastega sellel suvel ka molutamist. Nutiseadmete vaba laagris on lihtsalt pilvede vaatamine ja looduse jälgimine märksa lihtsam, kui digitaalses argipäevas” lisab Sirle Sööt.

Suvekodu korraldab Stockholmi Eesti Huvikool.

Info:
Sirle Sööt
Suvekodu laagrijuhataja
+46 72 519 0480
sirle.soot@gmail.comFoto: Lapsed lipurivis. Foto Aili Suiste Rundin