25. juuli 2024

Gotlandi kui saare kultuur haakub hästi meie saartega.

Head sõbrad, tahame teiega jagada toredaid meenutusi kohtumisest Gotlandi Eesti seltsi esinaise Riina Mai Noodaperaga, kes on ühtlasi ka Eesti Vabariigi aukonsul Gotlandil.

„Diasporaa teema peaks meil rohkem au sees olema. Väliseestlased on need, kes rahvakultuuri kõige rohkem teadvustatult nö kasutavad ja samas on neil juhendamisest või nõust või kas või õlatundest meie poolt kõige rohkem abi,“ ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi spetsialist Epp Tamm. Lisades, et Gotlandi kui saare kultuur haakub hästi meie saartega.

Koostöö Gotlandi Eesti seltsiga jätkub ja Eesti Rahvakultuuri Keskus on neile toeks vaimse kultuuripärandi väärtustamisel ning erinevate koostööprojektide osas.

Eesti Rahvakultuuri Keskus

Pikemalt – galerii Visbyst ja kohalikest eestlastest: