18. juuli 2024

Lee Taul & Tomás del Real TÜ Raamatukogu fonoteegis

3. märtsil kell 19.00 järjekordne Folgiklubi. Seekorda saates Lee Taul & Tomás del Real.

𝗧𝗼𝗺𝗮́𝘀 𝗱𝗲𝗹 𝗥𝗲𝗮𝗹𝗶 (Tšiili) ja 𝗟𝗲𝗲 𝗧𝗮𝘂𝗹𝗶 (Eesti) ühine nägemus kaasaegsest pärimusest ja autoriloomingust – 𝗗𝗢𝗡’𝗧 𝗖𝗛𝗔𝗦𝗘 𝗧𝗛𝗘 𝗟𝗜𝗭𝗔𝗥𝗗.
Bänd sai alguse, kui Tomásile pakuti võimalust osaleda kuu aega kestvas residentuuriprojektis Eesti Pärimusmuusika Keskuses.
Peamiselt sooloartistina tegutsenud laulukirjutaja ammutas inspiratsiooni Eesti külmadest ja lumistest talvekuudest ning põimis üksinduse ja rahutunde uude loomingusse. Üheskoos loomingut seades sai muusikutele peagi selgeks, et koostööst on sündimas uus koosseis ja laulud tuleb salvestada ka helikandjale.
Don’t Chase the Lizardi muusika kannab endas mõjutusi kummagi liikme kodumaalt, ulatudes Andide mägedest üle Atlandi ookeani Läänemere kaldale. Mängeldes keelte piiridega kasutavad muusikud lauldes nii hispaania, eesti kui ka inglise keelt.