7. juuni 2023

Kevad Muuga naiste seltsis

Pärast talviseid koroonapiiranguid on Muuga naised ärganud justkui talveunest.

Aprillis kogunesid maanaisteseltsi liikmed tähistama kevadisi rahvakalendritähtpäevi.  Maarika Lausvee tegi ülevaate kevadistest rahvakalendritähtpäevadest ning õpetas paberlilli- ja liblikaid voltima. Eha Raali juhendamisel valmistati erinevaid toite ning kapell Riina Linde juhendamisel esitas rõõmsaid pillilugusid. Pillilugude saatel liimis nii mõnigi nobenäpp valmis väikese karbikese. Ühiselt maitsti äsja valmistatud toite.

7. mail võtsid naised ette koristustalgud – suurest oksa- ja lehesodist said puhtaks Eduard Vilde lapsepõlvekodu asukoht ning pakendikonteinerite ümbrused.

Nüüd askeldavad naised oma kodudes- kartul on vaja maha panna, juurviljad külvata ja kuni sügiseni on käed- jalad erinevaid töid-tegemisi täis.

Maarika Lausvee
Lääne-Virumaalt