8. dets. 2023

Folgiklubil külas Tõnu Timm

Tõnu ”Tõun” Timm – püstiandekas muusik, asendamatu stuudios, ajakirjanik, uute kõlade ja muusikaliste teeradade otsija.

Ta on seesama kaabu või soniga tüüp, kes kunagi ammu ansamblisBeergrass laulis viiulimehest ja eeslit mäkke vinnavast vanamehest.

Järgmisteks aastakümneteks hüppas ta aga Jäääärele ja on sinna laulva kitarristina jäänud tänaseni. Vahepeale mahub esinemisi ja plaadistamisi küll Bonzo, Kate’i, Ilona Aasvere, Jaanus Nõgisto ja Paul Neitsoviga, uue ansambliga ‘’Graniidi17’’, Stanislav Bulganiniga, seltsiks põnevad pillid – havaikitarr, pedal-steel… Päris oma lauludega plaadile on oodata peagi järge.Kodustuudios on aga küpsenud viimasel viisaastakul hoopis põnevaid muusikakaraskeid. 🙂

1990ndatel oli ta Kuku Raadis saate “Maailmamuusika” autor-saatejuht ja järmisel kümnendil jätkas etnomuusika saatega “Ilmahelid” Vikerraadios.

Tõnu Timm on andnud loenguid etnomuusikast Tallinna Ülikoolis, ta on paneeli World Music Charts of Europe liige.