25. juuli 2024

I EKSÜ keeleamps : E-kirja alustamine ja lõpetamine

Eesti Kultuuriseltside Ühendus pakub võimalust lihvida enda teadmisi kirjalikust eesti ametikeelest. 2022. a. oktoobri ja novembri laupäevadel on kavas viis 25-minutilist keeleampsude koolitust, kus keelekoolitaja ja -toimetaja Kristel Ress annab nõu, kuidas kirjutada korrektselt, selgelt ja heas stiilis. Sarja esimesed neli koolitust on videosalvestised, mida saate vaadata endale sobival ajal. Viimasele keeleampsule on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse liikmed oodatud 19. novembril kell 17. Siis saate Zoomi keskkonnas toimuval kohtumisel esitada koolitajale küsimusi, mis on tekkinud eelmise nelja koolituse vältel. Ka viiendat koolitust saab järelvaadata. Koolitajale saate küsimusi kirjutada juba enne 19. novembrit iga saate kommentaariumisse või saata need tema meiliaadressile kristel.ress@paevakera.ee.

Koolitaja Kristel Ress on kutseline keeletoimetaja, Päevakera tekstibüroo juht ja kommunikatsioonispetsialist. Ta on alates 2010. aastast andnud eesti keele koolitusi ettevõtjatele, riigi- ja kohaliku omavalitsuse töötajatele, Euroopa Liidu tekstide tõlkijatele-toimetajatele ning Tartu Ülikooli töötajatele. Ta on õpetanud Tartu Ülikoolis õigekeelsust ja keeletoimetamist, viimast ka Tallinna Ülikoolis. Tal on eesti keele magistrikraad ning ajakirjanduse ja kommunikatsiooni bakalaureusekraad. Ta on Eesti Keeletoimetajate Liidu asutajaliige ja osalenud aastaid selge keele töörühmas. Ta kuulub keeletoimetaja kutseeksami hindamiskomisjoni ja Emakeele Seltsi.