17. apr. 2024

Päkapikk kadus ära

3. advendipühapäeval kogunesid väikesed ja suured mihklid ja Mikkeli eesti keele õppurid koos vanematega jõulupeole Urpola mõisa.

Külla tuli ET Teater Helsingist ja tõi külakostiks kaks etendust. Pidu algas Aarne Mägi lõbusa koguperelooga”Pikapäkk kadus ära”. Ana Lepiku lavastatud etendus võlus kõiki oma naljakate tegelaste, vaimuka teksti ja hoogsate lauludega.

Kui kaduma läinud Pikapäkk lõpuks üles leiti, jõudis koos temaga laste juurde ka jõulutaat. Lapsed olid eesti keele tundides õpetaja Piret Seloneni juhendusel luuletused selgeks saanud. Kes aga luuletust lugeda või laulda ei osanud, tohtis jõuluvanale patsi lüüa või tema habet paitada. Jõulutaat jagas kõigile lastele kingipakid, kus lisaks magusale leidus ka nuputamisajakiri Kumake.

Järgnes veel mitu ühislaulu.

Pidulauas lasti hea maitsta kringlil, koogikestel, eesti kommidel ja piparkookidel. Laualt ei puudunud ka traditsioonilised kiluleivad ja joogiks oli glögi, mahl, kohv ja tee.

Toreda päeva lõpetas täiskasvanutele ja noortele mõeldud kaunis ja karge armastuslugu, Jüri Tuuliku “Taevaredel”, mille tema kuuldemängu põhjalt lavastas Ana Lepik.

Ilona Kolberg