21. juuli 2024

Tammsaare majamuuseumi 35!

8. augustil 2023 tähistati Eesti Aiakases asuva A. H. Tammsaare majamuuseumi 35. tegutsemisaastat.

Peole olid kutsutud nii linnakese elanikud, kui külalised Adõgee-Maikopist. Pidulik sündmus toimus 2 tundi.

Selle puhuks oli muuseumi direktriss Diana Gubaerva uuendanud ekspositsiooni Elvi Vaarmani poolt annetatud esemetega.

“Ah, kui hea on maailmas elada, kui on midagi, mille pärast nutta! See, kes adra järel käib, on alati õigel teel. Õppige ennastsalgavalt, õppige nagu hullud. Isamaa armastamisest ei piisa, peab olema võimalik ja võimeline teostama oma armastust… Armastus isamaa vastu ja luule sünnivad ainult siis, kui soode asemele sünnivad metsad, niidud ja põllud”. A. H. Tammsaare

D. Gubareva

Kaanefotol Diana vanaema õde Emilia Oberman muuseumi linti lõikamas, 35 a. tagasi