18. juuli 2024

Midt-Norge 25

Meie rahvatantsurühm oli 21. oktoobril kutsutud esinema Estlandsforening Midt-Norge 25-le juubelikontsertile. Loomulikult olime küllakutse eest väga tänulikud, sest nii oli meil võimalus teha jälle seda, mis meile südamelähedane on, nimelt tantsida. Enne esinemist oli meil trenn ja siis vurasime kõik autodega Spongdali poole Trondheimi lähistel.

Meie etteaste koosnes kahest osast. Kõigepealt rääkisid Maris ja Helen rahvatantsust ja – muusikast ning tutvustasid natukene eesti rahvariideid ja peale seda näitasime rahvale, kui tore on nendes riietes tantsida. Meil oli kavas kuus tantsu. Üks nendest oli polka-burlesk, mis pani rahva muhelema, sest seda tantsu annab väga elavalt ja karakteriga tantsida.

See esinemine oli eriline kahel põhjusel. Alustame siis positiivsest põhjusest. Nimelt oli see Andrusele esimene kord meiega esineda. Loomulikult on ka kõik teised, kes meiega tantsida soovivad, väga teretulnud. Kurb selle esinemise juures oli, et Helenile oli see viimane kord meiega tantsida, vähemalt esialgu. Helen on meie rühmas tantsinud aegade algusest peale. Aga kes teab, kunagi ehk tantsime jälle koos, armas Helen. Sa oled igaljuhul meie südametes soojas ja loodame, et see meie südamesoojus soojendab sind ka seal kaugel Põhja-Norras.

Meil on kujunenud traditsiooniks enne esinemist grupipilt teha, aga seekord kas siis suurest elevusest või ärevusest esinemise eel, unustasime. Mõned jalakeerutus pildid on meil aga mälestuseks siiski olemas.