Press "Enter" to skip to content

Emakeelepäev ERMis

Kolmapäeval, 14. märtsil kell 15.30 kõneles emakeelepäeva puhul Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis (Muuseumi tee 2, Tartu😉 Wiedemanni keeleauhinna vastne laureaat filoloogiadoktor Reet Kasik eesti kirjakeelest.

„Eesti kirjakeele 100 aastat tähendab ühtlasi eestikeelse ülikooli sadat aastat. Ma ei usu, et me peaksime täna eestikeelseid ettekandeid, kui vastloodud Eesti Vabariik ei oleks ühe esimese ülesandena muutnud ülikooli eestikeelseks,“ ütles Tartu Ülikooli emeriitdotsent Reet Kasik.

Emakeelepäeva muusikalise sissejuhatuse tegid viiuldajad Helina Sommer ja Rebekka Tutskanjuk, kes esitavad Riho Pätsi duosid eesti ainetel. Wiedemanni keeleuhinna lugu tutvustas sama auhinna laureaat aastast 2013, keeleteadlane Valve-Liivi Kingisepp.  Reet Kasiku töödest andis ülevaate raamatunäitus.

Valitsus otsustas 2018. aastal määrata F. J. Wiedemanni keeleauhinna  Reet Kasikule kui pühendunud õppejõule ja õpetlasele sõnamoodustuse uurimise, tekstianalüüsi uurimissuuna väljaarendamise ning uute keeleteadlaste harimise ja innustamise eest.

Lisainfo:

Sirje Madisson

koostöövõrgustike koordinaator

Eesti Rahva Muuseum

7363 031

Sirje.Madisson@erm.ee

www.erm.ee