Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Tallinna Võru Selts”

Võrokeeline jututarõ

Vahtsõaastakuu perämädsel neläpääväl (30.01.20) oll` jälki võrokeeline jututarõ Kadrioro raamadukogon. Tubli nuur võrokõnõ (TVS-i liigõ) Orioni Jana, kiä sääl tüütäs, om käümä saanu üle neläpääviti üte ummamuudu keelekohvigu.

(veel …)

Ikka üheskoos!

25. mail toimus järjekordne EKSÜ seltside kevadpidu “ikka üheskoos”. Seekord tähistati kevadet Lääne-Virumaal Muuga mõisas ning kevadpidu oli osa Muuga mõisa päevadest.

(veel …)

Kuidas läheb Tallinna võrukestel?

5. mail toimus Tallinna Võru Seltsi suurkogu. Seekordsel suurkogul esines Võrumaalt pärit 3-kordne minister Ivari Padar. Ivari on olnud 2 korda põllumajandus-, 1 kord rahandusminister ning 6 ja pool aastat europarlamendi saadik Brüsselis. Vaatamata  kõrgetele ametitele on ta oma olemuselt jäänud lihtsaks, väga hästi võru keelt kõnelevaks meheks.

(veel …)

Tallinna Võru Seltsi suurkogul toimus huvitav kohtumine

6. mail toimunud Tallinna Võru Seltsi kokkutulekule ehk suurkogule oli palutud rääkima seltsi juhatuse liige Jaanis Valk, kes on dokumentaalfilmi „AHTO. Unistuste laev” autor. Jaanis rääkis meile poolteist tundi põhjalikult filmi sünniloost ja ka sellest, mis jäi kaadri taha ning vaatajani ei jõudnud.

Kokku läks filmi tegemiseks aega 10 aastat. Enda suguvõsa lugu uurides avastas Jaanis, et tema vanaema vend oli 40-ndatel Eesti aurulaeva peal madruseks ja jäi Ameerikasse. Aga kui palju selliseid meremehi võiks veel olla?

(veel …)