17. juuli 2024

ERMi Sõprade Selts oli juba kuuendat korda kutsutud Petseri Lingvistilisse Gümnaasiumi eesti keele päeva tähistama.

16. märtsil olid Petseri koolil külas ERMi Heimtali muuseumi juhataja tekstiilikunstnik professor Anu Raud, kes rääkis õpilastele näpunööri kujundite väest, pani välja oma vaibanäituse ja pärast õpiti tema meistriklassis ka ise nöörvaipa tegema.

Anu Rauda assisteerisid ERMi omakultuuride osakonna juhataja kunstiajaloolane Reet Mark ja muuseumi giid- metoodik Virve Tuubel. Näitusel olid väljas gobeläänid “Pääsuke”, “Kosjakivi”, “Kiri esivanematelt” ja “Peegeldus” ning nöörvaibad “Lapserõõm”, “Murtud südamed”, “Esietendus Ugalas”, “Rõõmupõõsas” , “Üitsainus Mulgimaa”, “Veelinnud”, “Kevad”; “Taeva pooke”, “Luigepaar” ja “Õuna-aasta”.


Nagu traditsiooniks saanud, oli ka õpilastel kooli legendaarse eesti keele õpetaja Vally Tamme juhendamisel ette valmistatud programm – seekord oli teemaks Bernard Kangro looming.

Et eesti keelt rääkides õpilastel ikka magus maitse suus oleks, oli Anu Raual kaasas suur kausitäis komme.

Tartu Ülikooli raamatukogult oli kingiks viia valik õppekirjandust ja ERMilt mitmeid trükiseid kooli raamatukogule.

Fotod tegi Sirje Madisson, ERMi Sõprade Seltsi sekretär.
Sõitu toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.