6. dets. 2023

Kunderi seltsis tulevad kokku noored autorid

28. aprillil tunnustatakse Juhan Kunderi Seltsi õpilaste kirjandusliku omaloomingu võistuse parimaid noori autoreid.

Lõppenud on Juhan Kunderi Seltsi korraldatud traditsiooniline, arvult juba 20. õpilaste kirjandusliku omaloomingu võistlus, mis on teoks saanud koostöös maakonna koolidega.

28. aprilliks on parimad noored autorid koos oma juhendajatega kutsutud meie hea koostööpartneri Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saali austamispäevale, kus neid peetakse meeles Kunderi seltsi tänukirjade ja meenetega. Eriauhinnad on välja pannud seltsi teine koostööpartner Viru Instituut.

Sellekevadise konkursi teema oli „Merejutud“, tähistamaks merekultuuri aastat. Sadakond õpilast 1. kuni 11. klassini kolmeteistkümnest koolist kirjutas mereteemalisi jutte, luuletusi ja ka muinasjutte.

Võistluskomisjonil polnud kerge parimaid selgitada, sest tööde tase on ühtlaselt hea. Austamispäevale kutsutakse 30 õpilast ja 22 juhendajaõpetajat. Žüriid juhtiv Ia Müür teeb seal kokkuvõtte võistlusest ja analüüsib töid. Muusikalist külakosti pakuvad Rakvere Kauri kooli õpilased. Osavõtjad saavad vaadata väikest näitust kirjatöödega kaasasolnud joonistustest ning vahetada muljeid suupistelauas.

Võistlustöid kirjutanud õpilaste ja nende loomingu vastu on huvi tundnud ka maakonnaleht Virumaa Teataja.

Helgi Pajo
Juhan Kunderi Selts