27. veebr. 2024

Festival REGIÖÖ 23.-24. septembril Tartus

REGIÖÖ 2016 toimub 15. korda. Juubelifestivali leitmotiiv on “Ilu (on) ümberringi”, mis ajendatud aegadetagusest ja tänapäevani püsinud tundeilmast, kus ilu on kultuuriti ka regiooniti erineval moel nähtud ja loodud.

Suurte muusikapidude kõrval on RegiÖÖ pigem intiimne, võimaldades kuulajatel keskenduda esituste nüanssidele. Traditsiooniliselt on festivali fookuses eelkõige Läänemere rahvaste, aga ka kaugemate kultuuride varasemad kihistused ning eriti huvipakkuv on just ühisosa erinevate rahvaste pärandkultuurides.

Osalejaid on tulemas Taanist, Ukrainast ja Eestist: PSALMODIE (Taani/Norra) laulab rahvakoraale Skandinaaviast ja Eestist, ansambel TRISKELE, Tartu duo KUUKUU, Jaapani ja Eesti iidsed pärimusviisidega, seto meesansambel ÜTSIOTSÕ, Tartu parmupilliaktiiv, Ruslan Trochynskyi (Ukraina) ja Paul Neitsov, Sinimaniseele, noorteansamblid Taevastiib, Kaval Käsi, Melon, Poistebande ja Maatasa.

Kontserdid ja ühismuusitseerimised toimuvad Jaani kirikus ja Vilde lokaalis.

Korraldaja:

Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts

Lisainfo:
Festivali pealik: Toivo Sõmer, (TRAKSi juhatuse esimees)
5567 1134,