14. juuni 2024

Sevastopoli Ajaloolisel alleel

Sevastopoli Ajaloolisel alleel  tähistati 10. juunil juba 28. korda Sevastopoli päeva.

Pidurüüsse oli ehitud mitu väljakut. Rajatud olid ka lasteväljakud, kus lapsed said meisterdada ja eksponeeriti kunstinäitusi.

Tänavatel tantsisid tatarlased, bulgaarlased, eestlased ja paljude teiste rahvaste esindajad. 24 Krimmi rahvusseltsi sai näidata oma rahvariideid, majapidamisesemeid ja käsitöid.

Sadamas sai tutvuda  mereväe ajalooga. Lavastati ka episood Krimmi sõja merelahingust.

Krimmi Eesti Selts võtab sellest üritusest regulaarselt osa. Sellel aastal esitleti rahvale  illustratsioonide näitust Amandus Adamsoni skulptuuridest.  Kuulsat skulptorit Amandus Adamsoni (1855-1929) peetakse üheks eesti kaasaegse kunsti loojaks. Kõige kuulsam Adamsoni skulptuur Krimmis on “Uputatud laevade monument” (1905) Sevastopoli reidil, mis on linna visiitkaart. Adamsoni töid leidub veel Koreizis Mishori kaldapealsel ja Jussupovi palees.  Krimmi Eesti Seltsi esimees Erich Kalling unistab sellest, et osa Sevastopoli kaldapealsest hakkaks kandma Amandus Adamsoni nime.

 

Ülevaate saatis Olga Skriptsenko Salman