22. juuli 2024

Eestikeelne lastelaager Turus

Eesti-keskus Turus korraldas suvevaheaja alguses kolmepäevase eestikeelse lastelaagri, kus lapsed said mängida ja teha igasuguseid toredaid asju ja suhelda üksteisega eesti keeles.  Hommikuti koguneti Eesti-keskuses kokku ja lauldi rahvalikke laule,  näiteks „Kurg ja konn“, „Põdral maja metsa sees“ ja „Mu koduke“.

Keraamikatunnis valmistasid lapsed ilusaid ehteid ja nõusid. Mängiti Twisterit, jalgpalli, mölkkyt ja kroketit. Kolmandal päeval tulid kõik otse Kurala Kylämäele, kus vaadati lambaid ja hobuseid. Lapsed said sööta lambaid ja neid silitada. Peeti piknikku ja mängiti peitust.

9-aastane laagriline Martin rääkis, et talle meeldib eesti keeles rääkida ja ta räägib seda eesti keele tundides ja vanematega. 10-aastasele Trevorile meeldib ka eesti keeles rääkida ja tema räägib eesti keelt laagris, kodus vanematega ja sõpradega. 7-aastane Gregor on Trevori vend ja tallegi meeldib eesti keeles rääkida. 9-aastane Edith räägib kodus vahetevahel eesti keeles ja talle meeldib see.

Meribel Ivanov
Eesti-keskus Turus (soome keeles: Varsinais-Suomen Viro-keskus ry)