3. juuni 2023

Jaanipäev Šveitsi moodi

Möödunud nädalavahetus viis eestlased ja EV100 programmi Šveitsi itaaliakeelsesse piirkonda. Tänu Nicole ja Annikale avanes võimalus ühendada GRIN Festival ja Eesti jaanipäev Roveredos. Festivaliala ümbritsesid mäed, mille tippe nägi vaid pead kuklasse heites. Vastu vaatasid  Eesti lipu värvides taevas ning lõunamaine päike.

Kokku võttis festivalist osa umbes 600 täiskasvanut, lisaks lapsed. Eestlasi osales sadakond. Fookuses oli neli riiki: Gruusia, Tuneesia, Kolumbia ja Eesti. Meie selts tutvustas Eestit kohalikule rahvale koos ansambli Rüüt etteastega.

Mõnusalt loodusrüpes veedetud festivalipäevas  oli  Eesti maitset, koorilaulu, jaanipäevapärgi, ôlut, sooje kohtumishetki kaasmaalastega ja õiget jaanipäevatunnet.  Viimase eest hoolitses ansambel Rüüt  väga vahetu ja sooja esinemisega laval, muusikud põimusid ka  hiljem toimunud tulesüütamisse, ümber lõkke tantsimisse ning meie  jaanipäevatraditsioonide tutvustamisse.

Telkimine ning hommikune matk Eesti linnumajade juurde süvendasid tunnet, nagu oleks Taevaskojas ära käidud – lihtsalt mäed olid mäletatust kõrgemad!

Aitäh kallid Šveitsi eestlased, et   EV100 jaanipäeva puhul pika reisi ette võtsite!

Aitäh ansambli Rüüt liikmetele,  et te oma  suve kõrghetke ka meie suve kõrghetkeks vormisite!

Tänu kõigile abilistele ja Eesti koorile!

Kõige suurem tänu aga Nicole ja Annikale, kes  kaks aastat tagasi tekkinud plaani  suurepäraselt ellu viisid!

Kaunist suve ja elagu Eesti!

Mirjam Loertscher, Šveitsi Eesti Selts

Fotod: Helen Ree

Suurem galerii: