23. juuli 2024

Ka Tomskis tähistati eestlaste jaanipäeva

Eestlaste jaanituli süüdati möödunud nädalavahetusel ka Siberis Tomski oblastis, täpsemalt Pervomaiski rajoonis asuvas Kasekülas

Kaseküla (vene keeles Berjozovka) asutasid 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses Eestist väljarännanud talupojad. Täna on küla 300 elanikust Eesti päritolu umbes neljandik. Festival tõi korraldajate sõnul kokku üle 5000 inimese ning selle avas Tomski kuberner Sergei Žvatškin. Eestist oli kohal Eesti Moskva saatkonna diplomaat Silver Küngas, kes rääkis oma sõnavõtus jaanipäeva tähistamise traditsioonidest Eestis ja tänas peo korraldajaid ning aktiivset külarahvast.

Kohapeal oli kaetud eestipärane peolaud, kust ei puudunud ka piparkoogid ja verivorst. Külaplatsil oli üles pandud kaks suur kiike, mis leidsid aktiivset kasutamist. Õhtu edenedes süüdati suur jaanilõke, mille ümber lauldi ning tantsiti. Pidu kestis kuni päikesetõusuni.

Esines Tveri eestlaste ansambel Õunake.

Ülevaate saatis ja pildid tegi Silver Küngas,

Moskva

 

1 thought on “Ka Tomskis tähistati eestlaste jaanipäeva

Comments are closed.