23. juuli 2024

Jaanipäeva meenutus Krasnojarskist

23. juunil toimus Krasnojarski linnas suve kõige oodatum püha – jaanipäev. Oli palav, kuid väga lõbus ja südamlik. Lõkketegemine on Krasnojarski krais  17. aprillist küll tuleohutuse kaalutlusel keelatud, kuid see ei rikkunud  peomeeleolu.  Toimusid töötoad ja käsitöönäitus

Suur tänu  kõigile, kes aitasid pidu ette valmistada: Maria Metusalo, Lidia Grjaznova, Albert Antson, Aleksander Moltjanski, Ilja Moltjanskaja, Mihail Antipov. Täname Olga Kulõšmanovat saksa tantsu eest ja lastekollektiivi Звоночек. Aitäh, kallid lätlased ja ka meie sõbrad soomlased Ville ja Susanne. Meie külalised Setumaalt olid meile suureks auks. Täname Andreas Kalkunit, Tiit Sibulat, Siiri Toomikut, Piret Trillot, Anne Veesaart, Margret Jürisoni, Anneli Jürisoni ja Aino Kooserit.
Krasnojarski eestlasi õnnitles pidupäeval Oktoobri rajooni munitsipaalnõukogu juht Ravil Mulagulov.

 

Vera Oinets,

Krasnojarsk

Fotod: Alfir Fahraziev, Anna-Maria Nikolajeva, Andreas German

Videod jaanipäevast: ja siit ka  ja siit ka: 

 

Suurem galerii siit –

https://www.facebook.com/pg/siberieestlased/photos/?tab=album&album_id=956093521223523