20. apr. 2024

Muugal toimus festivali “Sajaga seltsis” maapäev.

Augusti alguses Tartus toimunud festivalilt „ Sajaga seltsis” sõitsid Muuga Maanaisteseltsi EHA esindajad koju tagasi koos Peterburi kultuuriseltsi rahvaga. Laekveres, kus folkloorirühmal oli ööbimiskoht, ootasid külalisi omavalmistatud tordi ja koduveiniga  Muuga segarahvatantsurühma liikmed. Neevolased olid meie tantsijatel kolmandat korda külas  ja tore oli taas üle mitme aasta kohtuda.

5. augustil toimus Muuga mõisas kontsert, kus koos Peterburi tantsijatega esinesid Viru-Jaagupi kapell Reilender ja Laekvere lõõtsamees Ants Habakuk. Kontsert kujunes väga meeleolukaks – laul, tants ja pillimäng käisid koos.  Pärast esimesi tantse võttis esinemisjärje üle kapell ja Neevo  tantsijad kutsusid kontserdikülastajaid tantsule, hiljem võeti koos lõõtsamehega ka laul üles.

Kontserti oli vaatamas-kuulamas ka Läti Eesti Kultuuriseltsi esimees Toomas Kalda oma perega. Nemad olid Muuga mõisas esimest korda.

Pärast kontserti saatsid segarahvatantsurühma liikmed neevolased kodu poole teele kallistustega, ikka lootuses taas kohtuda. Suur tänu Viru-Jaagupi kapellile ja Ants Habakukele, kes koos neevolastega pakkusid kohalikule külarahvale meeleoluka pühapäevase pärastlõuna!

Täname ka Vinni vallavalitsust, Eesti Kultuuriseltside Ühendust ja KULKA Lääne-Virumaa ekspertgruppi, kes meid rahaliselt toetasid.

 

Ilma Lausvee,

Muuga Maanaisteselts EHA