28. jaan. 2023

ERMi Sõprade Seltsi auliige Kärt Summatavet 55!

27. novembril oli ERMi Sõprade Seltsi ruumis rõõmu, ilu ja mõnusaid mõtteid – tähistas ju seltsi auliige ehtekunstnik Kärt Summatavet koos sõpradega siin oma 55. sünnipäeva ja avas värvika mininäituse.

Kärdile tulid lisaks pereliikmetele häid sõnu ütlema kolleegid ja koostööpartnerid mitmest muuseumist ning Tartu Ülikoolist, sõbrad ja tema ande austajad.

Näitusel, mis jääb avatuks jaanuarini,on eksponeeritud ka kaks ehet, mida autor eriliselt tähtsaks peab. Need kaelaehted, mis järgmise aasta veebruaris kaunistavad Eesti kollektsiooni Pariisi moenädalal,on dateeritud 27.11.2018 ja kannavad pealkirju “Eesti mets” ning “Kui siit pilvepiirilt alla vaatan”. Autor tunnistas, et nii palju värvi ei ole ta oma loomingus veel kasutanud. Palju õnne!!!!


Täna, 28. novembril kell13 algas Eesti Kirjandusmuuseumis Kärt Summataveti 55. sünnipäevale pühendatud konverents “Kultuur ja loovus”.

Rohkem fotosid siit: 

 

Sirje Madisson,

ERMi Sõprade Selts