4. märts 2024

Mikkelis tähistati Eesti iseseisvust

Soomes, Mikkelis Mikkeli teatri Teatriklubis tähistati 26. veebruaril Eesti Vabariigi 102. aastapäeva Eesti iseseisvuse õhtuga. Üritus sai teoks koostöös Mikkeli Eesti Keskuse ry, Hattu ry ja Mikkeli Teatriga.

Eesmärk oli tutvustada nii Eesti kui soome-ugri kultuuri ja traditsioone leidmaks ühiseid puutepunkte ajaloost. Muusikamagister Andra Kaus esitas klaveril ja laulis eesti heliloomingut. Esitamisele tuli Arvo Pärdi, Uno Naissoo, Ülo Vinteri, Tarmo Urbi, Raimond Valgre, Olav Ehala, Heldur Karmo loomingut. Nüüdisaja Curly Stringi Eva Talsi Kauges külas sai toredat tagasisidet.

Klassikalist eesti luulet esitasid Mikkeli Seudu Lausujat ry-st Veikko Happonen, Leena Maaranen, Kaisa Ursinus. Esitati Gustav Suitsu, Juhan Sütiste, Debora Vaarandi, Tõnu Õnnepalu, Juhan Smuuli ja Lydia Koidula loomingut. Õhtu lõpetas Lennart Meri populaarteaduslik film Kaleva hääled.

Eva Bellen Mikkeli
Eesti Keskus ry tegevjuht

Kaanefotol: õhtujuht ja kirjanik Roope Nykänen