8. dets. 2023

Emakeelepäev Eesti Rahva Muuseumis

Suur rõõm on teid kõiki kutsuda meie muuseumi emakeelepäevale kohtuma vastse Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna laureaadi 2020. aasta laureaadi Tartu Ülikooli tänapäeva eesti keele professori Helle Metslangiga.

On juba saanud traditsiooniks austada ERMis selle kõrge tunnustuse pälvinud teadlasi. Nii on pidulistega kohtunud Arvo Krikmann, Reet Kasik, Valve- Liivi Kingisepp, Marja Kallasmaa, Krista Kerge. Oleme koostöös muuseumi ning teiste kultuuri- ja teadusasutustega koostanud näitusi, andnud kätte Gustav Suitsu luuleauhinda ning kohtunud keeleklassikutega.

Reedel, 13. märtsil kell 16 räägib Helle Metslang Jakob Hurda saalis eesti keele muredest ja rõõmudest ning tema elutööd tutvustab eelmisel aastal Wiedemanni keeleauhinna pälvinud  Krista Kerge. Muusikalise sissejuhatuse teeb Elleri tütarlastekoor dirigent Külli Lokko juhatusel.

Kohtumise juhatab sisse 2019. aastal Wiedemanni keeleauhinna pälvinud Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Krista Kerge. Muusikaline sissejuhatus Elleri tutarlastekoorilt, dirigent Külli Lokko.

Osalemine on tasuta, kõik huvilised on oodatud!

Emakeelepäeva toetab Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisainfo: Sirje Madisson, Eesti Rahva Muuseumi koostöövõrgustike koordinaator,
tel 7363 031, 58 043 394


Valitsus otsustas määrata kõrge keeleauhinna Helle Metslangile kui viljakale ja mitmekülgsele keeleteadlasele pühendunud töö eest grammatika uurimisel, keeletoimetajate ja keeleuurijate põlvkondade harimisel ning keelehuviliste innustamisel. Emakeelepäeval ERMis kõneleb ta teemal „Eesti keele mured ja rõõmud” ning vastab saalisviibijate küsimustele.