16. juuni 2024

Eesti selts Adõgee päeval

Vladimir Vorokov Kabardi-Balkari Kultuurifond korraldas 19. septembril  tšerkesside (tsirkasside) päevale pühendatud ürituse. Sellel osales ka kohalik eesti selts “Kodumaa”.

Sündmuse avas särtsakate lauludega kasakate koor “Rodnik”, mis lõi piduliku meeleolu. Tšerkesside päeva puhul tulid õpilasi õnnitlema  7 rahvusliku kultuurikeskuse esindajat: Aserbaidžaani “Aser”, Tšuvašia “ Narpi, Eesti “Kodumaa”, Gruusia “Rioni”, Dagestan “Dagestan”, Ukraina “Dnipro” ja ühiskondlik organisatsioon “Õnnelinnud”.

Pole juhus, et tuldi oma rahvariietes. Rahvarõivas ei ole ju ainult riided, see on ka ühe rahvuse kultuur ja ajalugu, traditsioonid ning elulaad. Riided aitavad säilitada mineviku kultuurilist ja vaimset pärandit. Suurt huvi külalistega suhtlemise vastu ilmutasid kõrgkooli tudengid, kes rääkisid oma rahvaste kultuuri ja traditsioonide eripäradest. Poisid võistlesid omavahel, et tsiteerida Adõgee seaduste kirjutamata koodeksit – Adõgee etiketti (Adõgee khabze) ning samuti prooviti ära arvata rahvariiete järgi, mis etnose esindajatega on tegemist. Noored olid väga teadlikud.

Maret Romani eesti seltsist, rääkis noortele Eestimaast, näitas Eesti kaarti ja tutvustas eesti kombeid.