Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Hurda Selts”

Oodatakse Jakob Hurda rahvuskultuuri auhindade kandidaate

Püüdes jäädvustada meie ärkamisaja sümboli, rahvaluule- ja keeleteadlase Jakob Hurda (1839-1907) mälestust ning ergutada rahvuskultuurialast tegevust vabariigis ja Põlva maakonnas, annab Jakob Hurda nim. Põlva Rahvahariduse Selts 18. juulil 2020 X Lõõtspillipeol Harmoonika Põlva Intsikurmus kahekümne üheksandat korda välja Jakob Hurda rahvuskultuuri auhinnad. (veel …)

Põnev jõuluõhtu ehk tubateater Jakob Hurda auks

See oli läinud detsembrikuu 13. päeval, kui Jakob Hurda Seltsi rahvas seltsi ruumidesse kogunes, et jõule tähistada. Õhtu algas tavapärase maitsva jõulusöögiga. Edasi polnud aga midagi traditsioonilist,  sest seltsi juhatuse liige Eela Jää oli kokku seadnud suurepärase tubateatrietenduse “Jakapi jõulud”. Jakap oli seltsi nimikangelane Jakob Hurt ise, sedakorda harrastusnäitleja ja seltsi liikme Ilmar Tageli väga vahvas kehastuses, ja nii sai pandud ka vääriline punkt Jakob Hurda 180. sünniaastapäeva tähistamisele.

(veel …)

Sügis 1944

See, et elulugude vahendajad ei ole kutselised näitlejad, ei tulnud  antud loo puhul arvesse, sest Põlva Linna Harrastusteater võttis oma mängukavva (veel …)

Konkurss ”Põlva kihelkonna kultuurikandja”

Jakob Hurda nimeline Rahvahariduse Selts kuulutab välja koolinoorte koduloo-uurimistööde konkursi “Põlva kihelkonna kultuurikandja”.

Vanuserühmad: 6.-7.klass, 8.-9.klass, gümnaasiumiaste.
Parimatele väärikad auhinnad.
Tööd avaldatakse kogumikuna.

Kuna koolilõpp lähenes suure kiirusega ja uurimistööde tegemiseks aeg nappis, anname tööde esitamiseks ajapikendust kuni 1.oktoobrini. Töid võib esitada ka paberkandjal! e-posti aadressile: tiiaviilu@gmail.com


Mõningaid uurimisteemasid Põlva kihelkonna kultuurikandjatest

Põlva kihelkonnast võrsunud kultuurikandjad – rahvusvahelise, üle-eestilise ja kohaliku tähtsusega. Nende tegevuse mõjust Põlva vaimsele arengule.
Põlva kihelkonna priinimesid ja nende kandjaid.
Jakob Hurda pärandi hoidmine kodukihelkonnas ja Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts tema tegevuse jätkamisel.
Johann Georg Schwarz ja tema kooliraamatud. Kuidas oleks täna nende järgi õppida?
Johannes Käis ja kaasaeg. Tema tallatud rajad pedagoogikas. Kas tema õpetused töökoolist aitaksid tänast koolilõpetajat eluks valmisolekul?
Koolimees Albert Ivask ja tema pildid.
Mitmekülgne kirja- ja kunstimees Jaan Vahtra.
Põlva kooli täiendusklassist ja käsitöö õppimisest vanasti.
Nimed Vabadussõja Põlva ausambalt.
Mis on säilinud Põlva haridusjuhi Paul Lehestiku ideedest ja ettevõtmistest Põlvas?
Põlva muusika- ja koorijuhte läbi aegade ( Regina Sokk, Maret Kolsar, Asta Jääger, Saidi Tammeorg, Ester Liblik jt.)
Põlva tantsuõpetajad ja nende peolavastused ( Tiiu Kiudorv, Maire Pedras, Andre Laine jt.)
Omaaegse Põlva Rahvahariduse Seltsi näiteringi häid tavasid viib edasi Põlva Linna Harrastusteater.
Nendest Põlva kultuurikandjatest pole veel kirjutatud( Ilmar Tagel, Maire Pedras, Helje Põvvat, Külli Ots, Urve Järg jt.)
Põlva kohta kirjutatud raamatud.

Küsimused koostas Milvi Hirvlaane

 

või: https://www.facebook.com/hurdaselts/posts/2261456777451239