Press "Enter" to skip to content

Uudis on postitatud rubriigis “Hurda Selts”

Konkurss ”Põlva kihelkonna kultuurikandja”

Jakob Hurda nimeline Rahvahariduse Selts kuulutab välja koolinoorte koduloo-uurimistööde konkursi “Põlva kihelkonna kultuurikandja”.

Vanuserühmad: 6.-7.klass, 8.-9.klass, gümnaasiumiaste.
Parimatele väärikad auhinnad.
Tööd avaldatakse kogumikuna.

Tööd saata hiljemalt 20.maiks e-posti aadressile: tiiaviilu@gmail.com

Tutvu ka uurimisteemade ja juhendiga.
https://jakobhurt.ee/

 

või: https://www.facebook.com/events/346610219290578/

Toimus Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduse Seltsi ajalookonverents

28. novembril peeti seltsi juhi Sirje Villa peakorraldusel Põlva Keskraamatukogu saalis ajalookonverentsi.

Koduloopäevi on seltsis korraldatud  taasloomisest (1995) saadik. Neid on pühendatud Jakob Hurdale, Gustav Adolph Oldekopile, Jaan Vahtrale ja teistele Põlva-kandiga seotud suurkujudele, samuti suursündmustele (nt 1855. aastal toimunud esimese eestlaste laulupeo meenutamine).

(veel …)

Põlvas jagati välja Jakob Hurda rahvuskultuuri auhinnad 2018

Laupäeval, 21.juulil anti Jakob Hurda Seltsis üle sellesuvised rahvuskultuuri auhinnad, mida on aastaid rahastanud Eesti Kultuurkapital ja kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp. Statuudi järgi pälvib ühe auhinna Põlvamaal elav ja tegutsev rahvakultuuriga tegeleja, teine auhind antakse väljaspool maakonda suurepäraseid tulemusi rahvakultuurivallas saavutanule. Zürii (Riigikogu liige Heimar Lenk, Põlva vallavanem Georg Pelisaar, vallavalitsuse kultuurinõunik Eve Sokk, kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupi esindaja Mare Põld ja Jakob Hurda Seltsi juht Sirje Vill) leidis pärast põhjalikku kandidaatide tööpanuse vaagimist, et läinud sajandi ühe suurema eestlase Jakob Hurda elutööd ja tema aateid on meisterlikult kajastanud ning tema tema vaimupärandit väärikalt propageerinud REIN SAUKAS ja TIIA ALLAS.

(veel …)

Põlva valla koolide VIII folklooripäev Himmaste raamatukogu-külakeskuses

Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts on folklooripäeva  korraldanud 2011. aastast. Toimumispaiku on kaks (vastavalt ilmaoludele): Jakob Hurda sünnitalu õu või raamatukogu-külakeskuse saal. Kuigi selle kevade ja suve ilmad on olnud suurepärased, võis ilmaennustusest siiski väikest vihmahoiatust välja lugeda ja nii saigi 30. mail ikkagi raamatukogu-külakeskuse  ilusasse saali  kogunetud.

(veel …)

Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts – 110!

Jakob Hurda nim. Põlva Rahvahariduse Selts tähistas 6. detsembril 2017 konverentsiga Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses seltsi 110. sünnipäeva.

Võru keele asjatundja Urmas Kalle ettekanne käsitles Jakob Hurda koduküla Himmaste keelt ja keelejuhte. Ettekandest selgus, et keelekasutus 19. sajandil oli sealkandis väga nüansirikas ning erisusi oli iga küla keelekasutuses.

Võru Instituudi projektijuht Tiia Allase ettekanne oli Põlva kandi lõhnast ja rahast (mitte rahalõhnast). Ettekanne tugines Madis Kõivu ja Aivo Lõhmuse loomingule. Selgus, et sealkandi erilist lõhna on märganud mitte ainult kohalikud, vaid ka Põlva kanti külastanud kirjanikud ja teisedki kaugemalt tulnud inimesed. Arvatakse, et seda võib põhjustada mõni taim või taimede kooslus.Seltsi tervitasid Põlva vallavanem Georg Pelisaar, Eesti Kultuuriseltside Ühenduse auesimees Valter Haamer jt.  (veel …)