21. juuli 2024

Eesti kultuurisündmusi Karjalas

Karjala Eesti Selts „Kolle“ lõi aprillis kaasa veel  kahes kohalikus kultuuriürituses.

21-25 aprillil osales Tartumaa Kuuste kooli näitering Petroskois rahvusvahelisel noorte teatrifestivalil «Kuldvõtmekesed».

Festival “Kuldvõtmekesed” toimus seitsmendat korda. Festivali teemaks oli erinevate rahvaste müüdid ja pärimus. Esitati 10 lavastust, Kuuste kooli esinejad olid ainsad väliskülalised. Lisaks oli kavas kontsert – Harri Wessmanni keelpillisüit inspireerituna nii eesti ja soome keeles kui ka võru murdes kirjutanud luuletajast Eha Lättemäest. Üks lavastustest oli karjala keeles, ülejäänud venekeelsed. Suurem osa truppe tegeles muusikali- ja/või ooperižanriga. Kuuste kooli näiteringi õpetajad ja õpilased on tänulikud Petrozavodski eestlastele, kes aitasid eestlastel korraldada vaba päeva kultuuriprogrammi – organiseerida väljasõitu Kivatši kose ja Martsialnõe Vodõ allikate juurde

Ürituse kohta on ilmunud nupuke Tartu Postimehes: https://tartu.postimees.ee/4475878/kuuste-kooli-noored-osalevad-petroskois-teatrifestivalil

Kooli kodulehel: http://www.kuuste.edu.ee/uudised/details?nid=HwNzaQRJbn6LnPP

Kuuste kool sai “hariduslikult kõige paremini lahendatud lavastuse eripreemia”.

Ürituse fotogalerii – https://vk.com/album-2883990_253446475

Ülevaate andsid Kersti Kivirüüt, Kaija M Kalvet, Must Kast

 

Lisaks toimus 29 aprillil Petrozavodski raamatukogus traditsiooniline „Raamatuöö“ -«Библионочь», kus kohalik raamatukogu töötaja esines jutuvestjast taluperenaise rollis kasutades selleks Karjala Eesti seltsile Kose valla poolt kingitud rahvarõivaid.

Uudise edastas Jelena Rjabikova

1 thought on “Eesti kultuurisündmusi Karjalas

Comments are closed.