17. juuli 2024

Nagu Londonis juba traditsiooniks saanud, korraldab  Estonian Folks rahvusvahelise tantsupäeva raames rahvatantsijatele ja huvilistele ikka midagi põnevat. Sel aastal said Londoni Eesti Seltsi tantsijad end proovile panna kaamera ees, tehes muinasjutulisi moepilte näituseesemetega „Eesti Rahva Riided Londonis“.

Fotograafiks oli võrratult hea silmaga Helen Sau, kelle käe all kõik ka kogenematud neiud õitsele lõid ja maalilised meistriteosed tehtud said. Meigi ja imekaunid punutised tegi tüdrukutele osavate kätega Kristel Mairit Kruusmägi.

Stiliseeris ja päeva viis läbi  Marje Remmet, kes on kogemustega ja tuntud rahvatantsu juhendaja Londonis ning Estonian Folks eestvedaja. Marje  ikka ja jälle üllatab uute tegemistega, pannes tantsijaid proovile mitmetes ebatavalistes olukordades.

Päevas ei puudunud ka rahvatantsu Pärliine ühistantsimine ERRSi konkursi jaoks, millest võttis seekord osa lisaks rahvatantsijatele ka vastloodud laste tantsurühm Londonis. Tantsuvideo on üleval siin: https://youtu.be/pHYzgwJc85g

Rahvusvaheline tantsupäev on 29.aprillil ja seda tähistatakse Londonis juba kolmandat aastat. Rohkem Estonian Folks tegemistest saab lugeda nende kodulehel www.estonianfolks.com

Kokkuvõtte saatis Marje Remmet

1 thought on “Tantsupäev Londonis 2018

Comments are closed.