Press "Enter" to skip to content

Uudis on postitatud rubriigis “Väliseesti”

1944. aasta suurpõgenemise meenutusõhtu ja mälestusteenistus Tallinnas

18. septembril toimus Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu vestlusõhtu “Minna ei taha, kuid jääda ei saa – 1944. aasta suurpõgenemine Eestist“. Oma põgenemist Eestist meenutasid Ilvi Jõe-Cannon ja Lehti Merilo. 19. septembril toimusid 1944 a suurpõgenemise mälestusteenistused Tallinna Jaani kirikus ja üle ilma eesti kogudustes ja kogukondades.

(veel …)

Eesti Kultuuriseltside Ühendusel on veel üks uus liikmesselts – Tampere Eesti Klubi

Alates septembrist kuulub Eesti Kultuuriseltside Ühenduse liikmete hulka ka Tampere Eesti Klubi Ry.  Tere tulemast!

Anname ka neile siinkohal võimaluse ennast tutvustada.


Tampere Eesti Klubi ry on loodud 1996. aasta kevadel ja on üks vanimad Soomes. Pikkade tegevusaastate jooksul on saadud kogemusi eestluse hoidmisest ning traditsioonide järjepidevusest. Kindlasti ka muutustest, mis on tänapäeva elus eriti kiiresti vahelduvad.

(veel …)

Tantsupeomuuseum korraldas I väliseesti tantsuõpetajate suvekursuse

Väliseesti tantsurühmad on teinud ära suure töö Eesti kultuuri tutvustamisel maailmas. 2014. aasta üldtantsupeol Tallinnas osales eri riikidest 14 kollektiivi. 2019. aasta XX Üldtantsupeole on kandideerimas 31 tantsukollektiivi 16 erinevast riigist. Koostöös välismaal elavate rahvuskaaslastega sünnivad ka eesti rahvakultuuri suurpeod väljaspool Eestit.

(veel …)

Septembris toimub Leicesteris Euroopa eestlaste 5. laulu- ja tantsupidu.

Euroopa eestlaste 5. laulu- ja tantsupidu Leicesteris Kesk- Inglismaal toob Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kokku eestlaste koorid ja tantsurühmad viieteistkümnest Euroopa riigist. Kontserdi kava viib kuulaja laulu ja tantsuga läbi viimase 100 aasta Eesti ajaloos: alates iseseisvusmanifestist 1918. aastal läbi sõjaaja ja nõukogude okupatsiooni, mil paljud eestlased põgenesid Eestist Lääne-Euroopasse. Sealt edasi aga läbi laulva revolutsiooni ja taasiseseisvumise tänapäeva koorimuusikani välja.

(veel …)