Press "Enter" to skip to content

Uudis on postitatud rubriigis “Väliseesti”

Luksemburgis toimus 16. juunil meeleolukas jaanipidu

Jaanipidu, mida peeti juba 15 korda. Aastast 2011 on pidu toimunud kohalikele skautidele kuuluval lõkkeplatsil Senningerbergis. Aasta-aastalt on Luksemburgi eestlaste jaanipeod üha rahvarohkemad: seekord oli osalejaid 300 ringis, nendest lapsi umbes sadakond. Ürituse tihedast programmist leiab alati igaüks oma, seejuures on üritus kujunenud aastate jooksul traditsioonirohkeks.

(veel …)

Septembris toimub Leicesteris Euroopa eestlaste 5. laulu- ja tantsupidu.

Euroopa eestlaste 5. laulu- ja tantsupidu Leicesteris Kesk- Inglismaal toob Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kokku eestlaste koorid ja tantsurühmad viieteistkümnest Euroopa riigist. Kontserdi kava viib kuulaja laulu ja tantsuga läbi viimase 100 aasta Eesti ajaloos: alates iseseisvusmanifestist 1918. aastal läbi sõjaaja ja nõukogude okupatsiooni, mil paljud eestlased põgenesid Eestist Lääne-Euroopasse. Sealt edasi aga läbi laulva revolutsiooni ja taasiseseisvumise tänapäeva koorimuusikani välja.

(veel …)

1944 aasta suurpõgenemine ja eestlaste pagulaspäeva tähistamise tähtsus.

Iivi Zajedova ettekanne Riigikogus 04.mail.2018.

2019. aasta septembrikuus möödub 75 aastat massilisest eestlaste põgenemisest naasva nõukogude terrori eest. Põgenemine oli raske nii vaimses kui ka füüsilises mõttes. See tõi kaasa täieliku elumuutuse ja lõppes paljudele traagiliselt. Siiani pole teada, kui palju põgenejaid hukkus. Paljudel tuli maha jätta kodumaa, varandus, tihti pere ja uues ühiskonnas ootasid neid ees kohanemisraskused. Alates Rootsi põgenike- ja Saksamaa DP-laagritest (kus varitses ka sundrepatrieerimine) võideldi kõikide olemasolevate vahenditega oma elu, rahvuslike veendumuste ja Eesti Vabariigi taastamise eest. Oldi kindlad, et see on ajutine minek; Lääneriigid ei jäta Eestit Nõukogude Liidu meelevalda.

(veel …)

Punasel Lagedal Eesti Aiakeses

04.-07.10.2018 toimuvad MTÜ Ants Paju nimelise fondi ja Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ning Tallinna Kirjandusmuuseumi koostöös EV 100 juubeli tähistamise raames Eesti Kultuuripäevad Eesti Aiakeses 2018 ja avatakse  bareljeef Kaukaasia Tammsaare muuseumi rajajale, Ants Pajule.

(veel …)

14. mail korraldas Tveri muusikakool kohaliku kultuurisündmuse

14. mail korraldas Tveri muusikakool kohaliku kultuurisündmuse „Sõprussillad: Tver, Shotimaa, Eesti“. Ürituse korraldasid Tveri muusikakoolis töötavad ja lapsi õpetavad Tveri eesti seltsi liikmed, eesotsas dirigent Mihkel Õunapiga ja Natalja Perestenkoga, kes juhendas tantse. Eesmärk oli tutvustada linnarahvale nii šoti kui eesti muusikat ja kultuurilugu.

(veel …)