21. juuli 2024

Taas leidis aset loominguline kodusalong.

Eesti Kirjanduse Seltsi, UNESCO Kirjanduslinna Tartu ja Kultuurikorraldus MTÜ koostoimes leidis 5.aprillil 2019 kl 19 Tartus, Vallikraavi 17-3 taas aset loominguline kodusalong. Seekordne kandis vastavas sarjas järjekorranumbrit 20. Enda luulet esitasid kaks ekspressiivset suurmeistrilt: soomlanna Nihkee Akka ja meie oma Jürgen Rooste.

Nihkee Akka on hetkel Helsingis elav soomlanna, kes esindas Soomet eelmisel aastal Budapestis Luuleprõmmu Euroopa Meistrivõistlustel. Nihkee esitab enda loomingut nii inglise kui soome keeles. Tema üldhoiak on humanistlik-feministlik ja tema luuletused tõlgib eesti keelde teine seekordne esineja ehk Jürgen Rooste. Juba paarkümmend aastat on Jürgen olnud eesti üks tähelepanuväärsemaid, intensiivsemaid ja aktiivsemaid luule esitajaid, kuid selle kõrval on temalt ilmunud ka mitmeid kõrgelt hinnatud raamatuid. Luulelugemise saateks kasutas ta helisevaid kausse.

Kes kohal käis, nägi ka kunsti, autoriteks Andrus Kasemaa, Ilmar Malin, Asko Künnap, Madis Kõiv ja Margus Meinart.

Jaan Malin,
Kultuurikorraldus

 

Fotograaf: Harri A. Sundell