24. juuli 2024

Londonis toimub jutukool

Rahvakultuuri Keskuse jutuvestja Piret Päär on kutsutud Londoni Eesti Kooli kutsel Londonisse (27.-29.09.2019), et sealsele kogukonnale tutvustada meie kodumaa rahvajutte.

„Jutustan lugusid sealsetele täiskasvanutele ja lastele. Täiskasvanutele teen ka väikese õpitoa, kus räägin lugude jutustamise tähendusest tänapäeval ning tutvustan allikaid, kust leida eesti rahvajutte,“ selgitas Piret Päär. Lisades, et on varemgi väliseestlaste kogukondadele eesti rahvajuttudest rääkimas käinud ja seda nii Pariisis, Brüsselis, Luxemburgis kui Dublinis.

Juba kakskümmend kaheksa aastat on Rahvakultuuri Keskuses Jutukooli (endine Muinasjutukool) eestvõtmisel korraldatud täiskasvanutele jutuvestmist ja muinasjutte käsitlevaid kursusi, seminare, õppepäevi, suvelaagreid.

Jutukool on eesmärgiks au sisse tuua lugude jutustamine ning äratada huvi pärimuse vastu (paikkonna-, pere- ja isiklik pärimus, rahvajutud, muinasjutud, muistendid, legendid). Samuti eneseväljendusoskus ja esinemisjulguse arendamine.

 

Rahvakultuuri Keskus