17. apr. 2024

Anna Haava 155!

15. oktoobril täitus legendaarsel poetessil Anna Haaval 155 aastat sünnist. Legendaarne poetess laulis Karl August Hermanni juhatatud Vanemuise segakoori aldirühmas. Sestap sai tänase Vanemuise Seltsi segakoori aldirühm (rühmavanem Ene Jõgi) ülesande läbi viia mälestustseremoonia poetessi kalmul Raadi kalmistul.

Kell 17 süüdati küünlad, luulet lugesid Marge Tähepõld ja Külli Anijago. Kell 18 tuli  Pepleri 27 saalis arutlusele raamat “Rändaja Anna”,  mis on välja antud poetessi 150. sünnipäevaks (2014). Nõnda käivitus Vanemuise Seltsi raamatuklubi. Klubi ootab uusi ettevõtmisi.

20.oktoobril pakkusime Mustla rahvamajas Viljandimaal omapoolse programmi A. Haava 155. sünniaastapäeva puhul. Luulet lugesid Marge Tähepõld ja Tarmo Õunapuu. Muusikalises osas esinesid sopran Anneli Raiend (klaveril Valli Ilvik) ja segakoor Vanemuine (klaverisaated Anu Loona, juhatas Valli Ilvik). Rõngus tegime peatuse kalmistul. Korrastasime legendaarse muusiku, helilooja ja dirigendi Aleksander Läte kalmu. Oli ilus sügispäev kultuurtegelasi meenutades.

 

Egne Raamat
Vanemuise Seltsi segakoor

1 thought on “Anna Haava 155!

Comments are closed.