17. juuni 2024

Peterburis kogunesid eesti keele huvilised

Selle aasta märtsis asutasid eesti keele propageerimise huvilised Peterburis elavad eestlased organisatsiooni “Eesti klubi. Aken Euroopasse”. Ettevõtmine on kogunud tasapisi hoogu ja 30. novembril tehti  “Eesti klubi Aken Euroopasse” proov-kokkusaamine.

Esimese kohtumise eesmärgiks ei olnud saada kokku võimalikult palju osavõtjaid. Tähtsam oli leida fookus ja lähtekoht edasiste kohtumiste ja töö korraldamiseks. Sellel korral lauldi eesti laule, tõlgiti laulude sõnu, ajati juttu Eestimaalt pärit eestlastega ning tantsiti. Mängiti eesti keeles maha mõned stseenid muinasjutust “Kuldkalake”.
Leiame korraldajatena, et meie esimene “ametlik” kokkusaamine läks igati korda ja et meil huvi ning kaasatulijaid, et taolise tegevusega jätkata.

Meie järgmine kokkusaamine on planeeritud 1. veebruariks 2020. Ootame külalisi ka Eestist! Tulge meie sekka ja aidake meil “elusat” eestikeelt kuulda. Me väga tervitame teisi Eesti seltse endi keskel! 😋.

Aleksandr Part
Peterburg