17. juuni 2024

ERMi Sõprade Seltsi loomelaud sai täiendust

ERMi Sõprade Seltsi auliikme  ehtekunstnik Kärt Summataveti loome- laud ERMis seltsi esinduses sai jälle täiendust.


Näituse tutvustusest loeme: ” Peensepistatud hõbeehted, mis kujutavad mütoloogilist püha madu, kes oma sabast kinni hoides rattana igavikulises ruumis keerleb, valmisid enne viiruseaja algust. Vahepeal käisid ehted A- galerii aknanäitusel ja on nüüd tagasi ERMis. Neljas loome- laud on tagasivaade ussikuningale. Kuid nüüd lendab üle kõige kullast päikeseketas, mille keskel on lasuriit ja hingelind. Vitriini allservas hoiab looduse kaitsja – haldjaneiu- oma käel hiigellindu.”

2. septembril andis kunstnik Kärt Summatavet Tartu Ülikooli vabade kunstide professori ameti üle animafilmitegijatele Priit Pärnale ja Olga Pärnale .Ülikooli poolt sai lahkuv professor tänutäheks tähistaevast kujutava vihmavarju.

Loomingulise teekonna kajastamine loomelaua-vitriinis ERMis jätkub! Tulge vaatama!

Sirje Madisson