21. Mai 2024

Raadil tähistati Rudolf Gottfried Kallase 170. sünniaastapäeva

22. mail toimus Raadil Maarja kalmistul Rudolf Gottfried Kallase (22.05.1851 -22.04.1913) vastrestaureeritud hauamonumendi pühitsemine. Eesti kultuuriloo suurmehele avaldasid tema 170. sünniaastapäeval  lugupidamist Tartu linnapea Urmas Klaas, EÜSi vilistlane ajaloolane Andres Andresen ,vilistlaskogu esimees Erki Tamm, EELK Valga koguduse õpetaja Margus Suvi ja  EÜSi liputoimkond. Pühitsemise viis läbi EELK Tartu praost Ants Tooming. Ühislaulmisele pakkus stiilset tuge Väägvere pasunakoor (dirigent Kersti Perandi), mille asutamisaastaks märgitakse 1839. Tseremooniat juhtis linnavalitsuse nõunik Indrek Mustimets.

ERMi Sõprade Seltsi mainiti kõnedes toetajana ja seltsi poolt jäi monumendi ette võbelema küünlaleek. Monumendi restaureerija OÜ Mandragora aitas  ka ERMi sõpru  Jakob Hurda hauaplatsi korrastustööde algusaegadel. 22. mail olid meie hoolealused hauaplatsid korras.

Fotod tegi Alar Madisson

Vt pilte lisaks: https://www.facebook.com/ermi.sopradeselts/

1 thought on “Raadil tähistati Rudolf Gottfried Kallase 170. sünniaastapäeva

Comments are closed.