15. juuli 2024

Kohtumine kauniga

Karjala ruunide aasta hakkab lõppema. Karjala ilu- ja tarbekunsti käsitööliste gild on selle täiendanud Petroskoi käsitöömajas ekspositsiooniga “Kuule ruuni”.

Karjala Eesti Selts KOLLE esindaja kuulus konkursi professionaalsesse žüriisse. Aga meie seltsi juveliir Olga Rjabikova oli ise konkursist osavõtjate hulgas. Võistlustööks olid Olga “Runa” kõrvarõngad.

Võistlustöö kujutab endast kombinatsiooni õrnast poolpitsist ja metallist. Tööd autasustati näitusel osalemise eest diplomitega ja publikult väga suure punktide arvuga.

Tahaks väga, et Eesti elanikud saaksid ka selle konkursi töid näha. Sellised üritused aitavad Karjala kunstil ja käsitööl ning selle loojatel tuntuks saada ning tutvustavad laiemale avalikkusele karjala kultuuri sündmusi. Karjalas on käsitöölisi palju.

Talendid, oskused ja ilu lähendavad rahvaid.

Jelena Rjabikova