18. juuli 2024

Sünnipäeva kingiks Bizet “Carmen”

26. augustil täitus Eesti Aiakesel Kaukaasias, Šotsi linna lähistel 136 aastat asutamisest.

A. H. Tammsaare kirjutas 1912. aastal, et on tarvis tõsta kohalike elanike vaimsust, et külla sõidaksid ka suured artistid ning organiseeriksid näitusi.  Nüüd juhtuski nii, et 100 aastat hiljem, just asunduse sünnipäeval peeti “Roosa hutori” festivali, kus astusid üles Moskva ning Peterburi suurte teatrite artistid ning Šotsi linna sümfoonia orkester. Ettekandele tuli Bizet “Carmen”. Eestlased olid ka kontserdile kutsutud.

Klassikalise muusika pidu vältab Roosa Hutoris mägedes, 1000 m kõrgusel, mitu päeva.

28. 08 toimus muuseumi ruumis muuseumi tund 9- liikmelisele rühmale teemal “Tammsaare jälgedes”.

Diana Gubareva
Šotsi

 

1 thought on “Sünnipäeva kingiks Bizet “Carmen”

Comments are closed.