21. juuli 2024

Emakeelepäevad Pariisis

Äsja Pariisis lõppenud emakeelepäevadest saatis meile pikema ülevaate Mailis Sütiste-Gnannt Prantsusmaalt.

Pariisis toimusid 17.-19. märtsini kolmeteistkümnendad Väliseesti Õpetajate Emakeelepäevad, millel osales 86 õpetajat 34 erinevast koolist, seltsist või keeleklubist ja 12 riigist.

Mida osalejad nägid, kuulsid ning millest rääkisid on võimalik lugeda siit: Pariisis

Värsivormis kokkuvõte sündmusest:

Pariisis Emakeelepäevad –
siin lisaks muudki kõik nüüd näevad…


Pr Mailis on elanud juba 19 aastat Prantsusmaal, Guermantes’is ja on erainitsiatiivil kooskäiva kodugrupi “Eesti keele huvilised Prantsusmaal” ürituste korraldaja. Mailis on eesti keele ja kultuuriüritusi korraldanud 10 aastat 1 kuni 2 korda kuus.

Kaastöötaja “Eesti Elule” Kanadas ja “Eesti Rajale” Saksamaal, samuti “Postimehele” ja Delfile.

Mailis on välja andnud kolm luuleraamatut, esimesed kaks “Eesti süda Prantsusmaal” ja EV 100 Prantsusmaal” ilmusid sarjas Eesti 100 luuleraamatut 2018. aastal ja kolmas “HETK” paar kuud tagasi 2022. aasta lõpus ning on müügil Rahva Raamatu kauplustes ja e-poes.

 

 

 

 

1 thought on “Emakeelepäevad Pariisis

Comments are closed.