17. apr. 2024

Mihklite volbriõhtu

Eesti Kultuuri Selts Mihkel tähistas pühapäeval volbriõhtut Kaihu Kojas Mikkelis. Kohal oli üle kahekümne suure ja väikese mihkli. Elava tule ääres oli mõnus istuda ja õpilaste esituses kevadluuletusi ja -laule kuulata.

Kava õpetas väikestele õppuritele eesti keele tundides selgeks õpetaja Piret Selonen. Kotta saabusid ka kolm veidi suuremat nõida, kes mihklitele volbriga seotud rahvakombeid tutvustasid ja volbriteemalise viktoriini läbi viisid.

Koogimeister Urmase pannkoogid vahukoore ja moosiga maitsesid imehead. Igaüks sai lõkke kohal ka maitsvaid vorstikesi küpsetada. Kohvi keedeti samuti lõkkel raudkannus.

Kui kõht täis, lõid suured lahti ühislaulu ja väikesed mängisid õues ringmänge. Õues tehti ka ühispilt ja seejärel pidsid suured mihklid kojas maha oma aastakoosoleku.

Ilona Kolberg