17. juuli 2024

ARMASTUSE VOOLIJA

Kanepi seltsi suvelavastus ”ARMASTUSE VOOLIJA” toimus 20. augustil 2023. kell 19.00 Kanepi Seltsimaja õuel.

Lavastus “Armastuse voolija” on lugu armastusest ja lootusest, kus peategelane August Weizenberg kohtab kohalikul laulu- ja tantsupeol oma armastatuid, kes inspireerivad teda elama ja valupisaraid loomingusse valama. See on lugu ühe mehe sooharimisest ja südameharidusest, kus tüdrukute tantsukingad ei jää kunagi kuivaks ning nende nali saab naeru väärseks.

Lavastus on fiktsioon skulptor August Ludwig Weizenbergi elust, loomingust ja kodumaa väljade vaatlustest.

Lustakas, samas mõtlema panev lugu kutsus publiku kaasa elama. Viis tegelased sõudma paadiga seltsimaja tiigil, osa saama hoogsast külapeost kuhu sisse põimitud tantsud, laulud ja mõnus rahvamuusika. Rõõmu said nii esinejad kui külalised. Sumeda suveõhtu lõpetasid ühistantsud publikuga. Seltsimaja seintel oli näitus August Weizenbergi tehtud büstidest. Tekkinud emotsiooni pole võimalik sõnadesse panna, oli vaja kohal olla ja ise kõigest osa saada.

Lavastaja: Tarmo Tagamets (Teater Müüdud Naer)

Näitlejad: Ane Purgas, Helje Põvvat, Tuulike Mölder (Kanepi Harrastusteater), Tarmo Tagamets.

Osalejad: Kanepi Segakoor, dirigent: Andres Määr

Kanepi Seltsimaja tantsurühmad: Kanepi Kanged, Kanapää Keerutajad, juhendaja Tiina Ilves

Kanepi Seltsimaja Vunkratas, Krootuse Külakeskuse Krookus, juhendaja Maarja Pukk

Kanepi Seltsimaja Päripidi, juhendaja Maria Drenkhan

Rahvamuusikud: Janne Mängli ja Karl Laanekask

Tehnikud: Tauno Pettai, Kristen-Kalev Lina ja Jaan Jalas

Kunstnik: Riina Vanhanen

Fotograaf: Keitlin Kõoleht

Lavastuse juht: Marju Jalas

Lavastust toetas: Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa Ekspertgrupp