22. juuli 2024
13. -14. oktoobril sai Petroskoi Riikliku Konservatooriumi lava soome-ugri rahvaste amatöörteatrite piirkondadevahelise festivali “TAIDO SUARI” (“LOOVUSE SAAR”) avamispaigaks.

Festivali korraldamise idee on olnud päevakorras juba pikka aega. Festivali-foorumi algataja ja korraldaja oli meie vana sõber – Svjatozero (Karjala keeles – Pyhäjärvi) küla ühiskondlik organisatsioon – “Svjatozero juured” (Karjala-Ludiku teatri “Lembi” kunstiline juht – Aleksandr Pšennikov).

Festival viidi ellu Venemaa presidenditoetuste fondi toel. Festivalil osales 13 (üle 130 inimese) teatrikollektiivi Murmanski, Leningradi, Tveri oblastist, Peterburist ja Karjala Vabariigist. Karjala Eesti Seltsi jaoks oli väga oluline, et festivalil osalesid meie sõbrad Peterburist – folkansambel “NEEVO” (juhataja Marina Akimova).

Nüüd said Kroshnozero (Karjala keeles – Nuožjärvi) ja Vedlozero (karjala keeles- Vieljärv – Karjala Keele Maja) elanikud tutvuda nende uue muusikaliga “Uus paat – uued seiklused”.

Publiku tagasiside pärast etendust:
«Meie laval esinesid Peterburi Eesti Klubija folkansambel “Neevo”.
Nad esitlesid muusikali eesti keeles! See oli midagi fantastilist! Ja eesti keelt pole üldse vaja osata, sest soome-ugrilastele oli kõik arusaadav.  Läbi laulu- ja tantsukeele näidati meile eestlaste teekonda läbi erinevate maade.

Käisime koos esinejatega Eestis, Prantsusmaal, Hollandis ja Saksamaal! Publik plaksutas peaaegu kogu etenduse. Väga hästi tehtud!

Suur tänu kõikidele artistidele ja korraldajatele selle etenduse eest!»

Videot Neevo esinemisest vaatame järgmisel seltsi liikmetele ja sõpradele mõeldud üritusel.

Jelena Rjabikova

1 thought on “Taido Suari

Comments are closed.