16. juuni 2024

Artikkel Arhangelski eestlastest

Teadlane Sergei Tambi on koostanud teadusajakirjale “Noor Teadlane” ajaloolise ja etnograafilise uurimuse “Eestlased Arhangelskis ja selle lähiümbruses”. Oma ajaloolises ja etnograafilises uurimuses räägib autor Arhangelski ja selle lähiümbruse eesti kogukonnast. Tema kultuurilisest, usulisest ja majanduslikust tegevusest.

Uurimus sisaldab statistikat Arhangelski Eesti elanike kohta, räägib Eesti Leegioni loomisest selles linnas, tuntud eestlastest, kes on lahutamatult seotud Arhangelskiga, eesti kogukonna hetkeolukorrast.

Uuringu uudsus ja ainulaadsus seisneb selles, et seni pole selle teema kohta põhjalikku uuringut läbi viidud.

Autor on kogunud, süstematiseerinud ja esmakordselt teaduslikku ringlusse viinud rikkalikku materjali eestikeelsete revolutsioonieelsete ja -järgsete arhiivide väljaannetest.

Ilmunud artiklit saab lugeda siit: Arhangelski artikkel


Detsembris 2019 ilmus Sergei Tambilt uurimus Karjala eestlastest. Seda artiklit saab lugeda siit: https://kultuuriseltsid.ee/uudised/2020/karjala-eestlaste-ajaloost/

1 thought on “Artikkel Arhangelski eestlastest

Comments are closed.