16. juuni 2024

EKSÜ juhatus korraldas oma uue-aasta kokkusaamise seekord Narvas. Kokkusaamisele olid kutsud ka EKSÜ Virumaal tegutsevad liikmesseltsid.

Keeruliste ja külmade ilmaolude tõttu muutus juhatuse teekond Tartust Narva lausa “võimatuks missiooniks”. Kuid jäädes kindlaks oma seatud sihile, jõudis Tartu meeskond siiski hilinemisega kohale. Paar seltsi siiski loobusid tulekust.

Vastuvõtt Eesti Majas oli igas mõttes soe. Lisaks juhatuse liikmetele olid kohal oli Vanatare Seltsi, Juhan Kunderi Rahvakooli, Narva-Jõesuu Eestlaste Seltsi, Sillamäe Seltsi, Narva Eesti Seltsi esindajad.

Ühise laua taga sai iga selts rääkida sellest, mis südamel ja kuidas edasi. Juhan Kunderi Rahvakooli esindaja Maia Simkin teatas, et selts on sellisel kujul oma tegevust lõpetamas kuna nooremaid inimesi ei liitu tegevusega.

Oma liitumistaotluse EKSÜga ühinemiseks esitas Vanatare Selts, mille EKSÜ juhatus koha peal ka rahuldas.

Jutuks tulid seltside plaanid 2024. aastaks ning võimalused koostööks.

Ümarlaud oli igati inspireeriv. Leiti, et sellised näost näkku kokkusaamised on ääretult julgustavad ja vajalikud. Kohtumine jäi küll plaanitust lühemaks, aga hinge jäi lumisest ja külmast päevast soe tunne.

Liina Miks
EKSÜ tegevjuht

Fotod: Ants Liimets

 

1 thought on “EKSÜ juhatus alustas aastat 2024 Narvast

Comments are closed.