6. dets. 2023

Jakob Hurda rahvuskultuuripreemiad Rein Veidemannile ja Andres Määrile

Jakob Hurda kultuuripreemia võtab vastu ajakirjanik ja luuletaja REIN VEIDEMANN. (Foto autor Asta Tagel)

Foto: Jakob Hurda kultuuripreemia võtab vastu  ajakirjanik ja luuletaja
REIN VEIDEMANN. (Foto autor Asta Tagel)

25. korda anti juuli lõpus üle Jakob Hurda rahvus-kultuuriauhinnad.

Traditsiooniliselt saavad parematest parimad kaks preemiat, millest üks jääb alati kodumaakonda ning teise preemia viib kaasa keegi vabariigi pärimuskultuurikandjatest.

Seekord olid õnnelikeks rahvuskultuuriauhindade saajateks ajakirjanik, luuletaja ja emeriitprofessor REIN VEIDEMANN pealinnast ning Vana-Koiola kultuurimaja direktor ANDRES MÄÄR, keda peetakse maakultuuri südametunnistuseks.

Jakob Hurda kultuuripreemia saaja, Vana-Koiola Kultuurimaja
juhataja ANDRES MÄÄR. (Foto autor Asta Tagel)

Läinud sajandi ühe suurema eestlase Jakob Hurda nime kandvaid rahvuskultuuriauhindu on aastaid rahastanud Eesti Kultuurkapital ja Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, Jakob Hurda nim. Põlva Rahvahariduse Selts on lisanud juurde Tõnis Laanemaa hinnalise graafilise lehe ning vastava tunnistuse.

Sooje tervitussõnu laususid laureaatidele Põlva uus maavanem IGOR TARO, Põlva vallavanem GEORG PELISAAR, Laheda vallavanem SIRJE TOBRELUTS. Oli nauditav kuulata mõlema laureaadi julgeid mõtteid, mis suunatud tulevikku. Meeldisid Rein Veidemanni esitatud värsid.

Aplausitorm järgnes Andres Määri ja tema juhitud paroodiaansambli Lahedad Mutid Lahedalt ülesastumisele.

SIRJE VILL,
Jakob Hurda nim. Põlva Rahvahariduse Seltsi juhatuse esimees