25. juuli 2024

Eesti kirjanduse väljanäitus Siberis

Täna avatakse Krasnojarskis raamatulaat, mis jääb avatuks 31.oktoober kuni 4. novembrini. Krasnojarski eesti selts esitleb seal eesti kirjandust,  paviljonis nr 2.

Esitleme trükikoda “КПД” poolt kirjastatud raamatuid. Trükikoda on asutatud 1998.a. Tallinnas. Nende tegevusvaldkonnaks on trükkida eesti klassikat vene keeles, Eesti kaasaegse uudisloomingu sh lastekirjanduse tõlkimine kuid ka vene kaasaegse teaduskirjanduse tutvustamine Eestis, sõnastikud, entsüklopeediad jne.

Kirjastus “Aleksandra” tegeleb alates 1991.aastast Eestis venekeelse kaasaegse kirjanduse trükkimisega: ilukirjandus, poeesia, lastekirjandus, ajaloolised uurimised vene kultuuri kohta Eestis (S. Issakov, G. Lejets, A. Belenkova, B. Tuhh).  Kuid ka nemad on tõlkinud vene keelde nt A. Kivirähk´i, M. Saat´i ning K. Kenderi loomingut.

Kõik on oodatud raamatutega tutvuma!

Vera Oinets
Krasnojarsk, Siber