27. sept. 2021

Kevadine seltsiarutelu Karjalas

24. märtsil kutsusid Karjala rahvuspoliitika ministeeriumi töötajad Eesti seltsi “Kolle” ning kreeka kultuuri seltsi “Ellada” esindajaid kohtumisele.

Arutasime hetkeseisu,  möödunud aasta raskusi, tegime plaane selleks aastaks sh mitmeid võimalikke uusi algatusi.

Seltsi esindajatele kingiti ministeeriumi poolt mitmeid huvitavad uusi raamatud, lauamänge. Seltside aktiivsemad liikmed Emilia Kunkevitš ja Anna Jarigina said tunnistused ja meeldejäävad kingitused.

Järk-järgult hakkab elu seltsides taas elavnema. Kui Petroskoi veteranide pansionaat tegi üleskutse “Hingele maalimine”, annetas meie seltsi liige Galina Naumova oma tikitud pildi. Kohtumise ajal otsustasime koos direktori Dmitri Lyabeginiga, et eestlaste selts “Kolle” tuleb järgmisel korral kohale looga Eestist. Selleks on Eesti seltsil kohvris palju teavet, videoid, meistriklass ja muuseum. Kõik see peaks olema internaatkooli veteranide rõõmuks.

Kohtumine oli väga vajalik ning ideerohke.

Jelena Rjabikova
Petroskoi

Kaanefotol: eesti selts “Kolle” liikmed Ljudmilla, Anna ning Jelena