28. jaan. 2023

Haida setod on taastamas oma ajaloolist kirikut

Haida külas, Siberis, on kohalik setode kogukond taastamas oma ajaloolist kirikut. Ehitustööd viiakse läbi oma jõududega.

Esialgne kirik asus ja tegutses selles paigas 1915 aastal. Kirik suleti 1938.a. Toonane võim kasutas hoonet teraviljalaona.

50ndatel aastatel tassiti kirik laiali ja temast ei jäänud midagi järele. Nüüd aga on kohalik setode kogukond otsustanud asja uuesti käsile võtta ja ehitada vanasse paika uue kiriku. Ehitustöid viivad läbi kaks kohalikku kõige paremat puusseppa ning puitmaterjali valmistavad ette Haida küla elanikud ise ning materjali varumisel on abiks ka ümberkaudsete teiste külade taluelanikud.

Kiriku taaspühitsemine on plaanitud järgmise aasta juuni kuusse.

Galina Jevsejeva
Haida

1 thought on “Haida setod on taastamas oma ajaloolist kirikut

Comments are closed.